Medieșenii au pierdut meciul disputat pe stadionul ”8 Mai”, 1-2 cu Unirea Alba Iulia, din Play-off-ul Ligii 3, după ce au avut o evoluție bună, și au condus cu 1-0.
ACS Mediaș a reușit să deschidă scorul repede prin Edmond Lenghel, care reia cu capul peste portarul albaiulienilor, dupa o pasa lunga a lui Dohotariu (6). Oaspetii au reușit să egaleze prin atacantul Patrick Andreaș, care finalizează din interiorul suprafeței de pedeapsă, după o acțiune cu Golofca. S-a jucat pe contre, cu oportunități de ambele părți, iar până la
finalul primei reprize Răzvan Pîntea a trimis în bara transversală (43), și cap Gabriel Lazăr dar balonul este reținut de portarul Blaga (45).
La reluare s-a jucat pe aceleași coordonate: cap Todoran, peste, după o centrare din banda dreaptă (52), iar același Pîntea trimite un șut de la mare distanță, la colțul scurt din dreapta lui Fabio Blaga, după o combinație în partea stângă cu Ștefan Blănaru (71).
ACS Mediaș (4-1-4-1): F. Blaga - Cr. Maxim, A. Dohotariu, P. Stan (An. Bîrsan '75), I. Nadolu - M. Stancu - Ed. Lenghel, An. Vîlea, G. Țala (R. Greu '46), D. Todoran - L. Noian (Oct. Ursu '46);
Rezerve: S. Bumbar - Cr. Banea, S. Gurei, I. Frîncu, Seb. Bîrsan, R. Orlandea. Antrenor: Al. Curtean.
CSM Unirea (4-2-3-1): Roman - Ardei, G. Lazăr (Giurgiu '68), Vomir, Călugăr
(V. Stanciu '68) - Tănase, Vidrășan - Pîntea (Balaur '75), Andreaș,
Golofca (Golda '60) - Voinea (Blănaru '60);
Rezerve: Bălgrădean - Marius Sebaș, D. Indrei, An. Roșu. Antrenor Alexandru Pelici.



Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu